»Lahko se začne kot ljubezenska prevara, ki se hitro spremeni v naložbeno goljufijo, ki lahko pomeni resne finančne izgube za vas.«
»Natančno se pozanimajte o pogojih nakupa in lastništvu kriptovalute. Ob nakupu kriptovalute tega ne objavljajte na družbenih omrežjih, saj lahko s tem pritegnete pozornost prevarantov.«
»Žrtvam tovrstnih prevar svetujemo, naj zberejo vso razpoložljivo dokumentacijo in se za prijavo čim prej obrnejo na najbližjo policijsko enoto ter svojo banko.«
»Vložiš in upaš na najboljše ...«
»O naložbi vas prepričajo s prikazovanjem nerealno visokega donosa naložb. V večini primerov boste šele po dolgem obdobju vlaganja spoznali, da denarja ni mogoče dvigniti.«
»Ne, predvsem zato, ker mali vlagatelji nimajo potrpljenja, da bi vložili in počakali dve ali tri leta na dobiček.«
»To prevaro, ki bi jo radi izvedli demokrati, gre za prevaro, ki bi pomenila razmerje 4 – 4, kar po moje ni dobra situacija.«
»Ponudniki skušajo potrošnike zvabiti v hiter nakup bodisi z visokimi popusti ali izredno nizkimi cenami za izdelke, ki so zelo popularni. Spletne strani so prevedene v slovenski jezik, kar pa še ne pomeni, da gre za slovenskega prodajalca.«
»Tukaj ne gre samo za nigerijske prevare in prevare z vnaprejšnjim plačilom, gre tudi za lažne spletne trgovine, prevare z nakupi vinjet, nagradne igre, za iphone ...«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju